подбор корма
 • Празікон – це таблетований антигельмінтний препарат комбінованої дії, що містить празіквантел – 50мг, пірантелу памоат – 144мг, та фебантел – 150мг.
  Властивості:
  Пірантелу памоат та фебантел ефективно діють проти нематод (аскариди, анкілостоми, волосоголовці), зокрема Toxocara canis, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum та Trichuris vulpis. Празіквантел ефективно діє проти статевозрілих та личинкових стадій розвитку стьожкових гельмінтів, зокрема Taenia spp., Dipylidium caninum, Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis, Multiceps multiceps та Mesocestoides spp. Пірантел діє як холінергічний антагоніст, механізм дії якого полягає у стимулюванні нікотинових холінорецепторів паразита, що викликає спастичний параліч і цим власне дозволяє видалити паразитів із травного тракту перистальтикою. Похідні фебантелу – чинять антигельмінтну дію шляхом інгібування полімеризації тубуліну. Таким чином попереджається утворення мікротрубочок, що приводить до порушення структур, життєво необхідних для нормального функціонування гельмінтів. Зокрема, порушується поглинання глюкози, що веде до виснаження АТФ у клітинах. Паразит гине в результаті виснаження енергетичних запасів, що відбувається через 2 – 3 доби. Празіквантел швидко всмоктується та поширюється по організму паразита. Дослідження як in vitro, так і in vivo показали, що празіквантел викликає серйозне ураження оболонки паразита, призводячи до спазму та паралічу. Настає майже миттєва тонічна судома мускулатури паразита та швидка вакуолізація синцитіальної оболонки. Ця швидка судома викликана змінами у двовалентних катіонних потоках, зокрема кальцію.
  Показання:
  Дегельмінтизація собак, включаючи цуценят, при ураженні нематодами та цестодами:
  аскаридами – Toxocara canis, Toxascaris leonina (статевозрілі та личинкові форми);
  анкілостомами – Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum (статевозрілі форми);
  волосоголовцями – Trichuris vulpis (статевозрілі форми);
  цестодами – Echinococcus granulosus, E. multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia hydatigenia, T. pisiformis, T. multiceps, Mesocestoides lineatus.
  Дозування:
  Малі собаки з масою тіла:
  2 кг – 5 кг – 0,5 (½) таблетки
  6 кг – 10 кг – 1 таблетка
  Середні собаки з масою тіла:
  11 кг – 20 кг – 2 таблетки
  21 кг – 30 кг – 3 таблетки
  Великі собаки з масою тіла:
  31 кг – 40 кг – 4 таблетки.
  У випадку важкого ураження тварин нематодами рекомендується застосовувати препарат з повтором через 14 діб після першої дачі. Дегельмінтизацію тварин рекомендується проводити кожні 3 місяці.
  Застереження:
  Не застосовувати вагітним сукам в перші дві третини періоду вагітності. При критичній необхідності дегельмінтизації вагітних самок необхідно проконсультуватися з лікарем ветеринарної медицини. Не застосовувати одночасно з препаратами піперазину.
  Невикористаний і протермінований препарат, порожні блістери з під препарату повинні бути утилізовані у відповідності з держ. вимогами.